Ασταμάτητο το «τρένο» του Όλτρα, πέρασε από την Λεμεσό με τριάρα!

Πέρασε από την Λέμεσο η ΑΕΚ επικρατώντας με 1-3 της Καρμιώτισσας. Η ΑΕΚ βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +4 από το ΑΠΟΕΛ που βρίσκεται στην 2η θέση.

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στον αγώνα κυρίως στο πρώτο 10λεπτό, όμως στην συνέχεις ισορρόπησε η Καρμιώτισσα. Η ομάδα της Λάρνακας έφθασε κοντά στο γκολ,

στο 25ο λεπτό του αγώνα καθώς το σουτ του Γιάκολις σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Κνόμπλοχ.

Στο 36ο λεπτό η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικόλα Εγγλέζου.

Στο 43ο λεπτό η Καρμιώτισσα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ντουρίς, δυνατό σουτ από τον Μαλόνε, με τον Πίριτς να αποκρούει χωρίς όμως να μαζεύει την μπάλα και ο Ντούρις σκόραρε στην επαναφορά.

Η ΑΕΚ ξαναπήρε «κεφάλι» στο σκορ κάνοντας το 2-1 στο 46ο λεπτό με γκολ του Νίκολιτς.

Στο 70ο λεπτό η ΑΕΚ κάνει το 3-1 με τον Πονς. Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ράφα παίρνει την κεφάλια και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ο Πονς πήρε την επαναφορά και έκανε το 3-1 για τους Λαρνακείς.