ΑΠΟΕΛ: Ο Μπαπτίστα στο «Χάντερσλεβ Στάντιουμ»

Στη Δανία και συγκεκριμένα στο «Χάντερσλεβ Στάντιουμ» θα βρεθεί απόψε ο βοηθός του Ντομίγκος Πασιένσια, Νούνο Μπαπτίστα για να παρακολουθήσει τη προσεχή αντίπαλο του ΑΠΟΕΛ τη Μίντιλαντ.

Η εκ των πρωτοπόρων του πρωταθλήματος Δανίας αντιμετωπίζει για τη 2η αγωνιστική την Σοντερίτσκε (21:00) εκτός έδρας, και αποτελεί μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ να δουν τη Μίντιλαντ αγωνιζόμενη από κοντά.

Η προετοιμασίας των γαλαζοκιτρίνων ενόψει του αγώνα της ερχόμενης Τρίτης στη Δανία συνεχίζεται σε εντατικούς ρυθμούς, ενώ χθες σε φιλικό που έγινε στον Αρχάγγελο, επικράτησαν του Ερμή με 2-1. Ο κ.

Πασιένσια είχε μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για δει αγωνιζόμενους παίκτες που δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής. Από το φιλικό ξεχώρισε ασφαλώς η ετοιμότητα των Καρλάο και Κοτίνα ενώ ο Στίλιτς αγωνίστηκε σε άλλο ένα 45λεπτο. Ο Νάφιου αγωνίστηκε για 15 λεπτά και σκόραρε.