Πράσινο και το κύπελλο

Η Ομόνοια ήταν η μεγάλη νικήτρια στον τελικό κυπέλλου, αφού επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας με 3-2.

Οι πράσινοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-1, κατάφεραν να στείλουν το παιχνίδι στο ται μπρεικ και να κατακτήσουν το κύπελλο. Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, η Ομόνοια κατακτά και το κύπελλο, χωρίς να δεχθεί την ήττα σε κανένα παιχνίδι.

Η Ομόνοια μπήκε πιο δυνατά και κέρδισε εύκολα το πρώτο σετ. Στη συνέχεια η Νέα Σαλαμίνα ήταν καλύτερη και κέρδισε

σχετικά εύκολα το δεύτερο σετ, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν και το τρίτο σετ και έκαναν το 2-1. Στο τέταρτο σετ η Ομόνοια έστειλε το παιχνίδι στο ται μπρέικ, όπου κρίθηκε και ο τίτλος. Εκεί οι πράσινοι ήταν αποφασισμένοι να πάρουν το κύπελλο.

1-0 στα σετ η Ομόνοια. 25-16

Οι πράσινοι ανοίγουν την διαφορά και είναι κοντά στην κατάκτηση του πρώτου σετ. 20-12

Η Ομόνοια έχει τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο σετ και έχει προβάδισμα τεσσάρων πόντων. 13-9