«Λευκή» ισοπαλία στο Παρίσι(Φώτο-Video)

Θέαμα και πάθος υπήρχε. Ελειψε όμως το γκολ, από την αναμέτρηση Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεαλ Μαδρίτης, την σπουδαιότερη της 3ης αγωνιστικής του Champions League. Το αποτέλεσμα αυτό δείχνει βολικό και για τις δύο ομάδες, που βρίσκονται μαζί στην κορυφή του 3ου ομίλου και ουσιαστικά εξασφάλισαν την πρόκριση, μετά την ήττα της Σαχτάρ από τη Μάλμε στη Σουηδία, 1-0 με τον... συνήθη ύποπτο, Μάρκους

Ρόζενμπεργκ.

Σπουδαία νίκη για τη Γαλατασαράι που επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Μπενφίκα και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι της πρόκρισης, ενώ ο Αντονί Μαρσιάλ ήταν πρωταγωνιστής στο ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1. Αρχικά «χάρισε» ένα ανόητο πέναλτι χάρη στο οποίο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν (απέκρουσε ο Ντε Χέα, αλλά σκόραρε ο Ντουμπιά στην επαναφορά), αλλά στη συνέχεια ισοφάρισε με έξοχη κεφαλιά-ψαράκι.

Η Μάντσεστερ Σίτι λυτρώθηκε ξανά στο τέλος και με «χρυσό» σκόρερ τον Κέβιν ντε Μπράιν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, νίκησε τη Σεβίλη στο «Ετιχαντ». Ξανά με 2-1, ξανά με ανατροπή, ξανά στο τελευταίο λεπτό, όπως ακριβώς πριν από 20 ημέρες στο Μενχενγκλάντμπαχ. Ηταν η πρώτη φορά που η Σεβίλη γνωρίζει την ήττα σε αγώνα του Champions League, ενώ προηγήθηκε.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στην 3η αγωνιστική του Champions League: