Τεράστια ανατροπή για ΕΝΠ, διπλό και ο Οθέλλος

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου κέρδισε με εντυπωσιακό τρόπο το ντέρμπι της ελεύθερης επαρχίας Αμμοχώστου με 3-2 σε βάρος της Αναγέννησης Δερύνειας και πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη της στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.

Προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο η Αναγέννηση με τους Θεράποντος και Ευσταθίου, όμως, η κόκκινη του Βλασόπουλου στο 43ο λεπτό ήταν καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα.

Η Ένωση με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη σκόραρε τρία τέρματα και πανηγύρισε εντυπωσιακά την πρώτη της νίκη. Οι Κουμής, Κολοκούδιας και Σολάρι πέτυχαν από ένα τέρμα.

Στο άλλο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής ο Οθέλλος πήρε διπλό στη Λακατάμια σε βάρος του ΘΟΙ με 3-0 και ανέβηκε στην κορυφή με 6 βαθμούς έχοντας παιχνίδι περισσότερο από τις υπόλοιπες ομάδες.