Ο ΑΠΟΕΛ 6-5 την Ομόνοια/Αραράτ και κορυφή (Φωτογραφίες)

O ΑΠΟΕΛ ήταν ο μεγάλος νικητής στο μεγάλο ντέρμπι αφού επικράτησε της Ομόνοιας / Αραράτ με 6-5 στο Λευκόθεο στο φινάλε της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Futsal. Ο ΑΠΟΕΛ με την νίκη του ανέβηκε στην Κορυφή με 39 βαθμούς έναντι 37 της Ομόνοιας/Αραράτ.

Ήταν ένα μεγάλο ντέρμπι και ο αγώνας κρίθηκε στο 0.52 πριν το τέλος όταν ο Χριστοδούλου πέτυχε το νικητήριο τέρμα για τους ''γαλαζοκίτρινους''.

Ο

ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με τον Λεο. Η Ομόνοια/Αραράτ έκανε την ανατροπή με δυο γκολ του Μανώλη και του Στυλιανού και πήρε προβάδισμα στο σκόρ με 3-1. Ο ΑΠΟΕΛ απάντησε με τους Τζενάριο, Σοροκάπα και Ομήρου . Έτσι πήρε προβάδισμα στο σκόρ με 4-3. Η Ομόνοια όμως ισοφάρισε στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Σέζαρ. Ο Ανδρέου με την έναρξη του Β' μέρους έκανε το 5-4 για την Ομόνοια. Ο ΑΠΟΕΛ όμως στο τέλος με την στήριξη του κόσμου του έκανε ξανά την ανατροπή και έφτασε στην νίκη με τους Αλεξίου και Χριστοδούλου. Μια νίκη που έφερε τον ΑΠΟΕΛ στην Κορυφή στο φινάλε της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος

Tέλος του αγώνα 6-5 ο ΑΠΟΕΛ

0.52 6-5 o AΠΟΕΛ με τον Χριστοδούλου

11.20 Iσοφαρίζει ο ΑΠΟΕΛ με τον Αλεξίου (5-5)

13.40 4-5 η Ομόνοια με τον Ανδρέου

Έναρξη β μέρους

Τέλος Ά ημιχρόνου

0.48Ο Σέζαρ ισοφαρίζει για την Ομόνοια και 4-4

Συνέχεια 2.22 πριν το τέλος του Ά μέρους

Διακοπή στον αγώνα μετά απο τραυματισμό του Μανώλη της Ομόνοιας

Ο ΑΠΟΕΛ απο το 3-1 , έκανε την ανατροπή σε τρία λεπτά και είναι τώρα μπροστά στο σκορ με 4-3. Συγκλονιστικό το ντέρμπι

Έναρξη αγώνα

Πολύ σημαντικό παιχνίδι πέραν απο το γόητρο.Η Ομόνοια/Αραράτ με 37 βαθμούς είναι στο +1 και ο ΑΠΟΕΛ στους 36 θέλει μόνο νίκη για να ανεβεί στην κορυφή