Live: ΑΕΛ-Ανόρθωση 1-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ ΑΕΛ και Ανόρθωσης, για την 8η αγωνιστική των play offs του πρωταθλήματος.

Καλύτερη η Ανόρθωση, γκολάρα ο Σάσι
Η Ανόρθωση ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και με καλή κυκλοφορία είχε τον έλεγχο του αγώνα. Μόλις στο 2’ η Ανόρθωση έχασε μεγάλη ευκαιρία, με το σουτ του Άλβες να καταλήγει στο δοκάρι του Ρομό. Η ομάδα του Λέβι συνέχισε να είναι καλύτερη, ωστόσο η ΑΕΛ ήταν αυτή που βρήκε

το δρόμο προς τα δίκτυα. Με γκολάρα του Σάσι, η ΑΕΛ στο 18’ πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Αιγύπτιος με πανέμορφο πλασέ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Παπαδόπουλου.

Χαμηλός ρυθμός, χωρίς ευκαιρίες
Μετά το γκολ ο ρυθμός ήταν και πάλι χαμηλός, με την Ανόρθωση να έχει την κατοχή, αλλά να μην μπορεί να φτιάξει ευκαιρίες. Η ΑΕΛ μετά το γκολ περίμενε την Ανόρθωση και κράτησε εύκολα το 1-0 μέχρι το ημίχρονο.

Χαμένο πέναλτι για ΑΕΛ
Η ΑΕΛ μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52’ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0, όμως ο Αρουαμπαρένα αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Σάσι. Ο Ισπανός εκτέλεσε αλά… Πανένκα και η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.