Live: ΑΕΚ-ΑΕΛ 1-1

Η ΑΕΚ υποδέχεται την ΑΕΛ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό.

Καλύτερα η ΑΕΚ, ισορρόπησε η ΑΕΛ
Η ΑΕΚ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, είχε την κατοχή της μπάλας και στο 12’ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ρομό να αποκρούει το τετ α τετ του Λαμπάν. Μετά από αυτή τη φάση, η ΑΕΛ

ισορρόπησε τον αγώνα και έχασε τις δικές τις ευκαιρίες με Ηλία και Φορτούνα. Ουσιαστικά μέχρι το μισάωρο ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι.
Πέναλτι και προβάδισμα με Λαρένα
Στο 30’ η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαρένα. Ο Ρομό στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα γκρέμισε και τον Φλοριάν, με τον Τράττο να υποδεικνύει πέναλτι. Ο Λαρένα εκτέλεσε στο κέντρο της εστίας και έγραψε το 1-0 για την ΑΕΚ.
Ευκαιρίες για το 2-0
Η ΑΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει μετά το γκολ και ρίσκαρε περισσότερο. Αποτέλεσμα ήταν να χάσει η ΑΕΚ δυο ευκαιρίες για να κάνει το 2-0 με Τρουγιόλς και Λαρένα στο 45’ και στο 45+1’.

ΑΕΚ: Πάμπλο, Τρουγιόλς, Μοϊσόφ, Καταλά, Λαρένα, Χέφελ, Μπόλιεβιτς, Ορτίθ, Γκαρίδο, Λαμπάν, Φλοριάν.
ΑΕΛ: Ρομό, Νικολάου, Λαφράνς, Μέσκα, Αϊρόσα, Σασί, Φορτούνα, Μιτρέα, Ηλία, Σοάρες, Πίτι.