Δεύτερη νίκη και πρόκριση για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ επικράτησε της Καρμιώτισσας με 1-0 και σε συνδυασμό με την νίκη του πρώτου αγώνα με 3-0 πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με συνολικό σκορ 4-0.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα όμως δεν μπόρεσε να φτιάξει την μεγάλη φάση. Από την άλλη η Καρμιώτισσα ήταν ακίνδυνη με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0.

Στους "8" με δεύτερη νίκη η ΑΕΚ

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56' ήρθε το μοναδικό τέρμα του αγώνα. Ο Αναστασίου τροφοδότησε στην περιοχή της Καρμιώτισσας τον Κωνσταντίνου ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1 για την ΑΕΚ

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα της Λάρνακας πανηγύρισε με συνολικό σκορ 4-0 την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.