Νίκη ανάσας για τον Εθνικό - Στον πάτο της βαθμολογίας η Καρμιώτισσα

Ο Εθνικός Άχνας πήρε μια τεράστιας σημασίας νίκη, με 2-1 κόντρα στην Καρμιώτισσα, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Άχνας με το τρίποντο έφτασε τους 22 βαθμούς ενώ η ομάδα των Πολεμιδιών έμεινε στους 18 βαθμούς και την τελευταία θέση.

Στο πρώτο μέρος ο Εθνικός ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο 27ο λεπτό. Μετά από διώξιμο που έγινε, η μπάλα κατάληξε στον Μιγκελίτο ο οποίος με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον κίπερ της Καρμιώτισσας για το 1-0, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Τρίποντο «χρυσάφι» για τον Εθνικό!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα

στο 52ο λεπτό, η ομάδα της Άχνας πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Ο Παπαγεωργίου έκανε το παράλληλο γύρισμα από αριστερά και ο Μαΐντεβατς με προβολή νίκησε τον Τούμπα για το 2-0.

Η απάντηση της Καρμιώτισσας ήρθε στο 79ο λεπτό μειώνοντας στο σκορ. Ο Ρόμο  απέφυγε δύο αντίπαλους, μπήκε στην περιοχή του Εθνικού και με σουτ νίκησε τον Μποκατίνοφ για το 2-1.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε το αποτέλεσμα και ο Εθνικός πήρε μια τεράστια νιίκη.