Διπλό στο «Τάσος Μάρκου» για την Νέα Σαλαμίνα

Με σκόρερ τον Νούρ, η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε εκτός έδρας την Ένωση και έφτασε τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχαν οι πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες στις αντίπαλες εστίες. Σε αυτό το πρώτο 45λεπτο όμως η Σαλαμίνα σε μία από τις λιγοστές φάσεις που έφτιαξε κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Συγκεκριμένα, στο 37ο λεπτό ο Τισντέλ γύρισε την μπάλα στην περιοχή της Ένωσης, σε ένα σημείο που βρισκόταν ο Νούρ, Αυτός έπιασε του πλασέ-σουτ η μπάλα κόντραρε στον Σπόλιαριτς και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

Στην επανάληψη αν και υπήρχαν φάσεις για τέρμα δεν διαφοροποιήθηκε το 0-1 της Νέας Σαλαμίνας που πήρε σημαντικό διπλό και έφτασε τους 9 βαθμούς. Από την άλλη οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 3 βαθμούς.