Επιστροφή στις νίκες με δύο τέρματα του Τρίσκοφσκι

Η ΑΕΚ επικράτησε του Ολυμπιακού με 2-0 μέσα στην "Αρένα", στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Λάρνακας με τη νίκη της, έφτασε τους 44 βαθμούς ενώ οι μαυροπράσινοι έμειναν στους 34.

Με το καλημέρα της αναμέτρησης, στο πρώτο λεπτό, η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Σωτηρίου. Ο ρέφ σφύριξε την παράβαση και ο Τρισκόφσκι που ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν

εύστοχος για το 1-0.

Στο 27ο λεπτό η ομάδα της Λάρνακας πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Ο Τάντι έκανε την σέντρα στην περιοχή του Ολυμπιακού και ο Τρισκόφσκι που βρέθηκε στο σωστό σημείο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε μειώσει με αυτογκόλ, στο 67ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γουστάβο, η μπάλα χτύπησε αρχικά στο κεφάλι του Σωτηρίου και στην συνέχεια στον αμυντικό της ΑΕΚ, τον Μοίσφο και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.