«Καθάρισε» με τεσσάρα τον Ολυμπιακό η ΑΕΚ

Μετά απο πολύ καλή εμφάνιση, η ΑΕΚ νίκησε 4-0 τον Ολυμπιακό στην Αρένα, σε αγώνα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Λάρνακας έφτασε τους 22 βαθμούς, όσους έχουν και οι μαυροπράσινοι.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ, που ήταν καλύτερη, κατάφερε να ανοίξει το σκόρ στο 17ο λεπτό. Ο Φερνάντεθ με κεφαλιά

βρήκε τον Ναράνχο ο οποίος απο κοντά νίκησε το Μιχαήλ για το 1-0. Στο 37ο λεπτό οι κιτρινοπράσινοι έκαναν δύο τα τερματά τους, με πλασέ εκτός περιοχής του Ακοράν.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60', η ΑΕΚ πέτυχε και τρίτο τέρμα. Μετά απο προσπάθεια του Ναράνχο να σκοράρει, η μπάλα πήγε στον Μακρή ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 3-0.

Στο 75' η ΑΕΚ κατάφερε να φτάσει και σε τέταρτο τέρμα. Μετά απο λάθος του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, ο Τολεμές το εκμεταλεύτηκε κάνοντας το 4-0.

Με τη νίκη της η ΑΕΚ, έφτασε τους 22 βαθμούς και συνέχισε στις πολύ καλές εμφανίσεις με τον Αυγουστή στον πάγκο. Άσχημη εμφάνιση για την ομάδα του Ολυμπαικού ο οποίος στα προηγούμενα παιχνίδια έβαζε καλύτερη εικόνα στα παιχνίδια του.