Κέρδισε και πάτησε κορυφή η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ επικράτησε της Δόξας με 2-0 στην Αρένα, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Λάρνακας με το σημερινό τρίποντο έφτασε τους 13 βαθμούς ενώ η ομάδα της Κατωκοπιάς έμεινε στους 8 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο έγιναν φάσεις από τις δύο ομάδες όμως, η ΑΕΚ ήταν αυτή που ήταν εύστοχη και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Συγκεκριμένα, ο Ναράνχο στο 12ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Λάρνακας, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το 1-0 για τους

γηπεδούχους διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ με την επανέναρξη του δεύτερου 45λεπτου η ΑΕΚ πέτυχε ακόμη ένα τέρμα, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα.

Επιστροφή στις νίκες και κορυφή για την ΑΕΚ!

Ο Ναράνχο έπεσε στην περιοχή μετά από επαφή που είχε με τον Χριστοφή και ο ρεφ του αγώνα σφύριξε την παράβαση. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Φλοριάν ο οποίος ήταν εύστοχος για το 2-0 υπέρ της ΑΕΚ.

Μέχρι το τέλος, έγιναν φάσεις, όμως το σκορ δεν άλλαξε και η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στην ομάδα της Δόξας.