Eύκολα η Μάντσεστερ (4-1) τη Λέστερ (Video)

Ένα ξέσπασμα στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε αρκετό για να επιστρέψει στις νίκες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Premier League, επικρατώντας 4-1 της Λέστερ στο «Ολντ Τράφορντ».

Αφού ο Κρις Σμόλινγκ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Ντάνι Μπλιντ, η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο πέτυχε τρία γκολ σε πέντε λεπτά και «καθάρισε» το ματς. Το τελευταίο εξ αυτών το σημείωσε ο Πολ Πογκμπά και ήταν το παρθενικό του με τη φανέλα των «μπέμπηδων».

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μουρίνιο άφησε στον πάγκο τον ντεφορμέ Ρούνεϊ (μπήκε αλλαγή στα τελευταία λεπτά), ενώ ο Κλαούντιο Ρανιέρι απέσυρε στο ημίχρονο τους Βάρντι και Μαχρέζ, θέλοντας προφανώς να τους ξεκουράσει ενόψει του αγώνα της Τρίτης με την Πόρτο για το Champions League.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 6ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος:

Μάντσεστερ Γ.-Λέστερ 4-1

(22΄ Σμόλινγκ, 37΄ Μάτα, 40΄ Ράσφορντ, 42΄ Πογκμπά - 59΄ Γκρέι)

Μπόρνμουθ-Εβερτον 17:00

Λίβερπουλ-Χαλ 17:00

Μίντλεσμπρο-Τότεναμ 17:00

Στόουκ Σίτι-Γουέστ Μπρομ 17:00

Σάντερλαντ-Κρίσταλ Πάλας 17:00

Σουόνσι-Μάντσεστερ Σίτι 17:00

Αρσεναλ-Τσέλσι 19:30