Στούς "8" του Κυπέλλου Ελλάδας πέρασαν ΠΑΟ και Ολυμπιακός

Η κρίση που περνάει ο Παναθηναϊκός συνεχίζεται ανεξαρτήτως αντιπάλου. Οι "πράσινοι" πήραν το εισιτήριο για τους "8" του Κυπέλλου απέναντι στα Τρίκαλα επικρατώντας 3-2, αλλά προβλημάτισαν γι΄ άλλη μια φορά με την απόδοσή τους και θα μπορούσε να πει κανείς ότι στάθηκαν τυχεροί, καθώς ο αγώνας της 5ης φάσης της διοργάνωσης έγινε χωρίς την παρουσία των οπαδών του (ήταν τιμωρημένος με μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών). Ο Νίνης
στο 44΄, ο Λέτο στο 45΄ και ο Βύντρα στο 68΄ ήταν οι σκόρερ του "τριφυλλιού", ενώ για την ομάδα του Γιώργου Βαζάκα μείωσαν, αρχικά ο Κοντογουλίδης στο 45΄+1 και στη συνέχεια ο Κόρμπος στο 70΄.

Ο Παναθηναϊκός είχε τον απόλυτο έλεγχο στα πρώτα 45 λεπτά, δημιούργησε δυό-τρεις καλές ευκαιρίες με τους Σισέ, Νίνη και Λέτο, αλλά η άμυνα των Τρικάλων στάθηκε στο "ύψος της" κι όλα έδειχναν ότι το ημίχρονο θα τελείωνε με τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Οι παίκτες των δύο ομάδων, όμως, είχαν διαφορετική άποψη. Μέσα σε δύο λεπτά (44΄, 45΄) ο Πα