Ολυμπιακός - Ατρόμητος 2-1

Σε διάστημα τριών λεπτών (33'-36') ο Ολυμπιακός έκαμψε την αντίσταση του Ατρομήτου και πήρε ακόμη ένα τρίποντο στη μάχη για την επιστροφή στο θρόνο του πρωταθλητή. Φουστέρ (με πέναλτι) και Μιραλάς τα ερυθρόλευκα γκολ, ο Φαβάλι στις καθυστερήσεις το γκολ της τιμής. Αποβλήθηκε στο 68' ο Ντουντού.

Μέχρι το 33ο λεπτό δύο πράγματα είχε χάσει ο Ολυμπιακός
στο παιχνίδι. Στο 15' τον Ρόμενταλ που τραυματίστηκε και έδωσε τη θέση του στον Πάντελιτς (προωθημένος ξεκίνησε ο Μιραλάς και αριστερά, μετά από καιρό, ο Ζαϊρί) και μια ευκαιρία με τον Φουστέρ που έδιωξε ο Μιχαηλίδης. Μετά το 33' είδαμε άλλο παιχνίδι αφού ο μέχρι εκείνο το σημείο κοιμισμένος Ολυμπιακός ξύπνησε (ελέω του εύστοχου πέναλτι του Φουστέρ σε εκείνο το λεπτό) και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σκόραρε ακόμα μία φορά, με τον Μιραλάς στο 36', και έχασε ευκαιρία για το 3-0 στο 40' όταν ο Βέλγος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Πριν από όλα αυτά που συνέβησαν από το 33' έως και τη λήξη του πρώτου μέρους δεν είχαμ