Την «βύθισε»

18:25 9/4/2011 - Πηγή: 24wro
Η Έβερτον πέρασε ένα ευχάριστο απόγευμα...
στο «Μολινό» επικρατώντας με 3-0, με τον Βέλλιο να περνάει ως αλλαγή στο 73’.

Μία από τις καλύτερές της εμφανίσεις έκανε η Έβερτον στο «Μολινό» απέναντι στην Γουλβς, επικρατώντας με 3-0. Τα «ζαχαρωτά» πήραν από νωρίς το προβάδισμα με τέρμα του Ζερμέν Μπέκφορντ στο 21’. Στη συνέχεια ο Νέβιλ με ένα εκπληκτικό τέρμα έκανε το 2-0 στο 39’, με τον Μπιλιαλέντινοφ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνει το τελικό 3-0, με ένα φανταστικό σουτ.
Ο Απόστολος Βέλλιος πέρασε στη θέση του Μπέκφορντ στο 73’, παίζοντας στη κορυφή
της επίθεσης, χωρίς ωστόσο, να καταφέρει να κάνει αισθητή την παρουσία του. Πλέον η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες βρίσκεται κοντά στις θέσεις της Ευρώπης, την ώρα που η Γουλβς παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
ΓΟΥΛΒΣ: Χένεσι, Ελοκόμπι, Στίρμαν, Μπέρα, Φόλεϊ, Ανρί, Τζάρβις, Ο’ Χάρα, Γκεντιούρα (76’ Μίλιγιας), Έμπανς Μπλέικ (46’ Νάιτλι), Φλέτσερ (82’ Χαμίλ)
ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Χίμπερτ, Μπέινς, Χάιτινχα, Γιαγκέλκα, Ντιστέν, Νέβιλ, Μπιλιαλέντινοφ (82’ Φόρσο), Όσμαν, Μπέκφορντ (73’ Βέλλιος), Γκεγιέ (64’ Ανιτσέμπε)