Θρίαμβος για Σανταντέρ!

21:20 3/4/2011 - Πηγή: 24wro
Η Ρασίνγκ Σανταντέρ επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Εσπανιόλ και έκανε αποφασιστικό βήμα...
για την παραμονή της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οσβάλντο στο 37’, με την Εσπανιόλ να χάνει πολλές ευκαιρίες να αυξήσει και άλλο το προβάδισμα της.
Όμως οι παίκτες του Μαρθελίνο μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κόλσα στο 50ο λεπτό ενώ ο Τζιοβάνι Ντος Σάντος «πάγωσε» το «Κορνέγια Ελ Πρατ» στο 74ο λεπτό χαρίζοντας το «χρυσό τρίποντο» στους φιλοξενούμενους.