ΗΜΙΧΡΟΝΑ: 28η Αγωνιστική

20:50 3/4/2011 - Πηγή: 24wro
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια της κρίσιμης 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας... Μάχες για μια θέση στα πλέι-οφ και την αποφυγή του υποβιβασμού.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1 Ολυμπιακός           68 2 Παναθηναϊκός        57 3 ΑΕΚ                        46 4 Ολυμπιακός Βόλου 44 5 ΠΑΟΚ                     42 6 Καβάλα                  39 7 Αρης                      37 8 Εργοτέλης             36 9 SKODA Ξάνθη       35 10 Πανιώνιος            34 11 Ηρακλής              33 12 Ατρόμητος          30 13 Κέρκυρα
          30 14 Αστέρας Τρίπολης 29 15 Λάρισα                  26 16 Πανσερραϊκός       23 ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Κέρκυρα-Πανιώνιος 0-1

45' Λήξη του ημιχρόνου
36' Κίτρινη κάρτα στον Όμο

30' Γκολ για τον Πανιώνιο! Ο Γουνδουλάκης έκανε την πάσα μέσα στην περιοχή και ο Μήτρογλου με πλασέ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.
15': Κοντά στο γκολ έφτασε η Κέρκυρα, η οποία μετά από σέντρα του Στολτίδη, ο Τσότσαλιτς στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά κόρνερ.

10' Ο Πανιώνιος πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και απειλεί την εστία του Κωνσταντόπουλου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Κέρκυρα (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής, Τσίγκας, Μαϊστόροβιτς, Γκουστάβο, Επστάιν, Γραμμόζης, Ιωάννου, Μακρής
Πανιώνιος (Τάκης Λεμονής): Μάχο, Κβιρκβέλια, Όμο, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Μήτρογλου, Γκαλίτσιος, Γουνδουλάκης, Κουμορτζί, Σιόβας, Τσότσαλιτς
Αστέρας Τρίπολης-Άρης 1-1

45' Κίτρινη κάρτα για τον Καζναφέρη

43' Γκολ για τον Άρη! Ο Κόκε είναι εύστοχος και κάνει το 1-1!

42' Πέναλτι για τον Άρη σε ανατροπή του Κόκε από τον Μπαρτολίνι. Κίτρινη κάρτα στον Ντεγκρά.

39' Κόκκινη κάρτα για τον Καστίγιο, ο οποίος πάτησε τον Μπαστία

38' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καζναφέρης στη θέση του Σακάτα
35' Γκολ για τον Αστέρα! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ουριμπάρι, ο Ορόθκο με κεφαλιά έκανε το 1-0.
32' Ακυρώθηκε γκολ σε προβολή του Μπαστία, με τον Κωνσταντινέα να καταλογίζει επιθετικό φάουλ στον Μπαρτολίνι.
25' Οι γηπεδούχοι έχουν ανεβάσει στροφές και πιέζουν.
10' Τίποτα το σημαντικό στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Αστέρας Τρίπολης (Παύλος Δερμιτζάκης): Ντεγκρά, Ρούμπιλ, Ουριμπάρι, Ορόθκο, Μπαρτολίνι, Μπαστία, Λαδάκης, Φράνκου, Ουντότζι, Μάρτινς, Ματούσιακ
Άρης ( Σάκης Τσιώλης): Χουάνμα, Βανγκέλι, Μίτσελ, Λαζαρίδης, Γκιάρο, Σακάτα, Φατί, Τόχα, Καστίγιο, Κόκε, Τσέζαρεκ
ΠΑΟΚ-Λάρισα 0-0

41΄Κίτρινη κάρτα στον Κόζακ

31' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αρίας στην θέση του Γκαρσία.

15' Κίτρινη κάρτα στον Έτο, που κουβαλούσε ένα μπουκάλι νερό στο σορτσάκι του!

13' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπλάζεκ στην θέση του Πανγράτ.