Έπιασε πάτο… χωρίς τέρμα!

07:20 8/12/2010 - Πηγή: 24wro
Σε μία από τις χειρότερες βραδιές στην ιστορία του στα Κύπελλα Ευρώπης, ο Παναθηναϊκός παραδόθηκε άνευ όρων στην αποφασισμένη Κοπεγχάγη... η οποία με το εμφατικό 3-1 πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στην φάση των «16» του Champions League.

Κανείς δεν διακρίθηκε από τους «πράσινους», με τον Ζεσουάλδο Φερέιρα
να μην χρησιμοποιεί τον Γιώργο Καραγκούνη και να μην φτάνει τις 100 συμμετοχές στην Ευρώπη. Το 300ο γκολ του Παναθηναϊκού στην  Ευρώπη σημείωσε ο Σεντρίκ Καντέ.

Ο Παναθηναϊκός αν και ήθελε να παίξει για την ιστορία του, δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να αποδείξει στο χορτάρι του «Πάρκεν» πως μπορούσε να αντισταθεί στις ορέξεις της Κοπεγχάγης. Οι Δανοί ήταν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη και να κλειδώσουν την υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League.

Οι παίκτες του Στάλε Σολμπάκεν μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα και έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0, χάρη στο ευθύβολο σουτ του Βίνγκααρντ έξω από την περιοχή στο 26ο λεπτό. Οι πρ