Άλμα πρόκρισης για Ατρόμητο

23:05 20/1/2011 - Πηγή: 24wro
Προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου απέκτησε ο Ατρόμητος, ο οποίος επικράτησε με ...2-0 του Διαγόρα. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Ροδίτες είχαν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, αλλά ο Ταραχούλσκι έστειλε στο 10΄ την μπάλα στο δοκάρι μετά από εκτέλεση  πέναλτι.

Με στόχο το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα μπήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, με τον Διαγόρα να φτάνει μια ανάσα από αυτό. Ο Γεωργίου κέρδισε πέναλτι στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά ο Ταραχούλσκι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και εν
συνεχεία άουτ. Και εκεί που έδειχναν όλα ότι το πρώτο μέρος θ έβρισκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 40΄. Ωραία ενέργεια του Νάστου από δεξιά που έδωσε την μπάλα στον Περόνε στην μικρή περιοχή και αυτός με γυριστό σουτ άνοιξε το σκορ.

Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Το μόνο που άλλαξε στο δεύτερο μέρος, είναι ότι ο Ατρόμητος πήρε προβάδισμα δύο γκολ, αφού ο Κάμαρα σκόραρε με σουτ μέσα απ