MLS: Επιστροφή στις νίκες για τους πρωταθλητές

14:26 3/7/2011 - Πηγή: 24wro
Το Κολοράντο υποδέχεται το Χιούστον στην αναμέτρηση με την οποία συνεχίζεται σήμερα...
η αγωνιστική στις ΗΠΑ.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ-ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Κολοράντο: Δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για το Κολοράντο την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας 4-1 από την Κολόμπους. Οι «Ράπιντς» μπορεί ναπροηγήθηκαν νωρίς (5ο λεπτό) αλλά στη συνέχεια δεν κατάφεραν να αντέξουν καθόλου στην πίεση των αντιπάλων τους με αποτέλεσμα να δεχτούν 4 τέρματα σε διάστημα 45 λεπτών (από το 12 έως το 57). Σημαντική παράμετρος στο παιχνίδι, η αποβολή
του σκόρερ Κέισι (11/4) στο 29ο λεπτό η οποία έχει ως αποτέλεσμα ο Αμερικανός επιθετικός να απουσιάσει από την αποψινή αναμέτρηση κόντρα στο Χιούστον. Αμφίβολη η συμμετοχή του κεντρικού αμυντικού, Γουίν (12/0).

Χιούστον: Από την εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Ουάσινγκτον προέρχεται το Χιούστον σε μια αναμέτρηση που αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ κατάφερε τελικά να πάρει τον ένα βαθμό με τα τέρματα των Ντέιβις (με πέναλτι στο 45) και του «μπόμπερ» Τσίνγκ ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90. Οι αποψινοί φιλοξενούμενοι πάντως συμπλήρωσαν με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα 10 παιχνίδια χωρίς νίκη στο MLS. Κόντρα στο Κολοράντο τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή των Γουίβερ (επιθετικός, 17/4) και Ντέιβις (μέσος, 17/2). Δεδομένη η απουσία του Ρόμπινσον (αμυντικός, 2/0).

Tips:

* Χωρίς εκτός έδρας νίκη φέτος το Χιούστον (5 ισοπαλίες και 3 ήττες σε 8 αγώνες)

ΠΡΟΤΑΣΗ:

Κάτι η αδυναμία του Χιούστον εκτός έδρας, κάτι η… καρδιά των πρωταθλητών Ράπιντς μας οδηγούν στον άσο του 1.95 στην 10Bet.com