Ποιος θα σας γλίτωνε από τον “ξαφνικό θάνατο”;

Η διαδικασία του “ξαφνικού θανάτου” μπήκε πρώτα στο ποδόσφαιρο και αφορούσε μια χρονική περίοδο που ίσχυε ο κανονισμός ότι η πρώτη ομάδα που σκοράρει κατά τη διάρκεια της παράτασης, παίρνει και τη νίκη καθώς ο αγώνας αυτόματα έληγε!

Μετά από χρόνια, είδαμε τη μεταφορά της διαδικασίας του ξαφνικού θανάτου στο τένις μέσω του Ultimate Tennis Championship!

Συμβαίνει όταν οι τενίστες βρίσκονται στην απόλυτη ισοπαλία μετά τα τέσσερα δεκάλεπτα (2-2) και όλα θα κριθούν

στη διαδικασία αυτή όπου σερβίρουν εναλλάξ και όποιος πετύχει δύο σερί πόντους, κερδίζει το ματς!

Στα δύσκολα τώρα…

Το UTS σας δίνει πέντε δευτερόλεπτα να απαντήσετε για τον ποιον τενίστα θα επιλέγατε ώστε να υπερασπιστεί τη ζωή σας στη διαδικασία του “ξαφνικού θανάτου” (είτε παίζει είτε δεν παίζει στο UTS)!

Σημείωση: ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχει κάνει το 3×3 στη συγκεκριμένη διαδικασία…

You have 5 seconds to pick ONE player (it can be anyone on tour) to save your life in sudden death

(Reminder: Each player alternately serves once, and the first player to win two points in a row wins the match) pic.twitter.com/6hQ7Nt5rOg