Ο Φριτς “διέλυσε” σε 51 λεπτά τον Κύργιο (vids)

Ο Τέιλορ Φριτς έκανε περίπατο στο μεγάλο ντέρμπι της 4ης ημέρας αγώνων στο Masters του Σινσινάτι και “ισοπέδωσε” τον Νικ Κύργιο μέσα σε μόλις 51 λεπτά, “κλειδώνοντας” τη θέση του στους “16” καλύτερους του θεσμού.

Ο Νο11 του ταμπλό στο Western & Southern Open, επικράτησε του 27χρονου Ελληνοαυστραλού με 6-3, 6-2 και στην επόμενη φάση του θεσμού, θα αντιμετωπίσει τον Νο6 του ταμπλό, Αντρέι Ρούμπλεφ.

Fab Fritz @Taylor_Fritz97 blasts past Nick Kyrgios 6-3 6-2 to reach the last 16 at #CincyTennis for

the first time! pic.twitter.com/SOdIdVJJQt

Tennis TV (@TennisTV) August 17, 2022

Ανέτοιμος και χωρίς όρεξη για παιχνίδι, ο Κύργιος έχασε σε… 25 λεπτά το εναρκτήριο set, είδε τον Φριτς να σερβίρει 16 άσους στο ματς και ηττήθηκε πολύ γρήγορα, ολοκληρώνοντας την προετοιμασία του ενόψει US Open.

Ο Αμερικανός έβγαλε 24 winners και υπέπεσε σε μόλις οκτώ αβίαστα λάθη, εκμεταλλεύτηκε τα έξι double faults του αντιπάλου του και με 3/7 break points, πανηγύρισε την εντυπωσιακή νίκη.

Ο επόμενος αντίπαλος του Φριτς, Ρούμπλεφ, γύρισε από πάρα πολύ δύσκολη θέση, για να αποκλείσει τον Φάμπιο Φονίνι (Νο61) με 6-7(7), 7-6(3), 6-2, κάνοντας δική του την 4η νίκη του στο φετινό αμερικανικό swing.

Too fab for Fabio @AndreyRublev97 defeats the Italian 6-7(7) 7-6(3) 6-2 to reach round three at #CincyTennis pic.twitter.com/O0q40gtgqK

CINCINNATI MASTERS MEN’S SINGLES DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (-7h)

The post Ο Φριτς “διέλυσε” σε 51 λεπτά τον Κύργιο (vids) appeared first on Tennis24.