Λύγισε στους “16” η Παπαμιχαήλ

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ αποκλείστηκε στον 2ο γύρο του W25 Cordoba ITF από την Πάνα Ουντβάρντι, παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε.

Η Ελληνίδα τενίστρια ηττήθηκε από την 22χρονη Ουγγαρέζα, Νο377 στην παγκόσμια κατάταξη με 3-6, 6-2, 2-6, μετά από 2 ώρες και 25 λεπτά αγώνα.

Η Δέσποινα μπήκε μουδιασμένα στην αναμέτρηση, η αντίπαλος της το εκμεταλλεύτηκε, κυριάρχησε στο court και έχοντας πολύ καλές επιστροφές, εκανε το 1-0.

Αν και βρέθηκε

πίσω στο σκορ η Παπαμιχαήλ έδειξε χαρακτήρα, ήταν αποφασισμένη να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και τα κατάφερε. Έπαιξε πιο αποφασιστικά από την Ουντβάρντι, επέβαλε τον ρυθμό της και οδήγησε το παιχνίδι σε 3ο σετ.

Εκεί η Ουγγαρέζα ήταν καταιγιστική. Έβρισκε απάντηση σε κάθε χτύπημα της Ελληνίδας αθλήτριας, είχε εντυπωσιακά τρεξίματα και πήρε την πολυπόθητη νίκη-πρόκριση για τα προημιτελικά του τουρνουά της Αργεντινής, όπου θα αντιμετωπίσει την 21χρονη, Μαρία Λούρδες Τσάρλε.

The post Λύγισε στους “16” η Παπαμιχαήλ appeared first on Tennis24.