Επέστρεψε κεφάτος ο Τιμ (vid)

22:16 4/5/2021 - Πηγή: Tennis24

Με εντυπωσιακή εμφάνιση επέστρεψε στην ενεργό δράση ο Ντομινίκ Τιμ. Ο Αυστριακός ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο Mutua Madrid Open, κερδίζοντας άνετα τον Μάρκος Τζιρόν στο πλαίσιο του 2ου γύρου.

Μετά από μόλις 59 λεπτά αγώνα, ο Νο4 τενίστας του κόσμου, επικράτησε με 6-1, 6-3 του Αμερικανού, Νο91 στην παγκόσμια κατάταξη της ΑΤΡ και θα αντιμετωπίσει τον Άλεξ Ντε Μινόρ στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

@ThiemDomi | #MMOPEN

@TennisTV pic.twitter.com/x7LrNhy1Yc

— #MMOPEN (@MutuaMadridOpen) May 4, 2021

Ο Τιμ, πανηγύρισε την πρώτη του νίκη μετά από δυο μήνες και έδειξε πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση ενόψει της δύσκολης συνέχειας στη χωμάτινη σεζόν.

Αναγεννημένος, κεφάτος και ιδιαίτερα αποτελεσματικός εμφανίστηκε ο 27χρονος στην επιστροφή του στο Tour και με το εντυπωσιακό παιχνίδι του, απόλαυσε κάθε λεπτό του στο court.

Ο Ντε Μινόρ, τον οποίο θα αντιμετωπίσει ο Αυστριακός στη συνέχεια, απέκλεισε με τη σειρά του τον Τζορτζ Λόιντ Χάρις, εκμεταλλευόμενος την απόσυρση του Νοτιοαφρικανού, ενώ το σκορ ήταν στο 6-2, 3-0 υπέρ του Αυστραλού.

MADRID OPEN SINGLES DRAW | DOUBLES | OOP (-1h)

The post Επέστρεψε κεφάτος ο Τιμ (vid) appeared first on Tennis24.