Ένα βήμα πριν την μονομαχία τους! – VIDEO

Αλεξάντερ Ζβέρεφ και Φίλιξ Οζέρ-Αλιασίμ προκρίθηκαν στους ημιτελικούς του Όπεν της Κολονίας και βρίσκονται πια ένα ματς μακριά από μια πολύ ενδιαφέρουσα μονομαχία στον τελικό της διοργάνωσης!

Με διαφορετικό τρόπο (αρκετά δύσκολα ο Ζβέρεφ, πανεύκολα ο Αλιασίμ) οι δύο κορυφαίοι τενίστες της νέας γενιάς συνεχίζουν ακάθεκτοι την πορεία τους με μόνο στόχο τον τίτλο στην Γερμανία.

Ο γηπεδούχος Ζβέρεφ και μεγάλο φαβορί για τον τίτλο, συνάντησε αρκετές δυσκολίες κόντρα στον Νοτιοαφρικανό Λόιντ Χάρις αλλά ήταν ισοπεδωτικός στο τρίτο σετ

για να φτάσει στη νίκη με 6-4, 3-6, 6-0 επί του αντιπάλου του και να κλείσει το ραντεβού κόντρα στον Αλεχάντρο Νταβίντοβιτς-Φοκίνα στους “4”.

Ο τρομερός Ισπανός, μετά την εντυπωσιακή νίκη του επί του Μαρίν Τσίλιτς, κέρδισε στα τρία σετ και τον Ντένις Νόβακ, 6-3, 2-6, 6-3.

Ποιος είδε τον Αλιασίμ και δεν τον φοβήθηκε στην αναμέτρηση με τον Ράντου Άλμποτ.

Ο 20χρονος Καναδός ισοπέδωσε τον αντίπαλο του με 6-3, 6-0 και περιμένει τον πολύ επικίνδυνο αντίζηλο του στα ημιτελικά που θα βγει από το ματς Χουρκάτς-Μπαουτίστα Αγούτ.

Θυμίζουμε ότι ο Αλιασίμ έχει παίξει ήδη σε πέντε τελικούς ATP δίχως ακόμα να έχει γευτεί την χαρά ενός τροπαίου.