Αποκλεισμός-σοκ για Μπάρτι – VIDEO

Η Άσλεϊ Μπάρτι συνεχίζει τις χαμηλές πτήσεις στο Tour της WTA, μιας και το πρωί της Τετάρτης αποχαιρέτησε από το πρώτο της μόλις ματς, το Adelaide Open της Αυστραλίας.

Η Νο1 τενίστρια στην παγκόσμια κατάταξη της WTA, ηττήθηκε στα δυο σετ από την Αμερικανίδα Ντανιέλ Κόλινς και είπε πρόωρο αντίο στο τουρνουά της Αδελαϊδας, δείχνοντας για ακόμη μια φορά τον τελευταίο μήνα, πως δεν βρίσκεται στην καλύτερη κατάστασή της.

Μετά από μόλις

67 λεπτά αγώνα, η Κόλινς, Νο37 στην παγκόσμια κατάταξη της WTA, απέκλεισε με 6-3, 6-4 την Μπάρτι και προκρίθηκε στα προημιτελικά του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσει την Πολωνή, Ίγκα Σβιάτεκ.

Αυτήν ήταν η δεύτερη σερί ήττα για την Αυστραλέζα, μετά τον αποκλεισμό της από τα προημιτελικά του πρώτου Grand Slam της σεζόν, όταν και ηττήθηκε από την Καρολίνα Μούκοβα.