Chile Open: Νέος πρόωρος αποκλεισμός για Τιμ (vids)

09:38 1/3/2023 - Πηγή: Tennis24

Ούτε στη Χιλή κατάφερε να διακριθεί ο Ντόμινικ Τιμ, ολοκληρώνοντας το Golden Swing με τρεις ήττες σε τέσσερις αγώνες.

Το πρώην Νο3 και νυν Νο99 της παγκόσμιας κατάταξης, γνώρισε την ήττα με 6-2, 7-6(2) από τον γηπεδούχο και πρωταθλητή της διοργάνωσης το 2021, Κριστιάν Γκαρίν, στη μάχη των δύο wild cards για τον 1ο γύρο του Chile Open την Τρίτη.

Ο Τιμ

σε ένα ακόμη παιχνίδι, άργησε να μπει στο ματς και γνώρισε την 6η του ήττα στη χρονιά, σε σύνολο εφτά αγώνων που έχει δώσει το 2023.

Στο 2ο γύρο, ο Γκαρίν Νο100 στον κόσμο, θα αντιμετωπίσει τον Σεμπάστιαν Μπαέζ για την πρόκριση στα προημιτελικά της χωμάτινης διοργάνωσης.

“Ήταν πολύ δύσκολο ματς. Νομίζω πως και οι δύο παίξαμε πολύ καλά στο 2ο σετ. Στο 1ο σετ ξεκίνησα πολύ επιθετικά. Στο 2ο σετ είχα πολλά break points που δεν μπόρεσα να εκμεταλλευτώ. Όμως έμεινα όρθιος και είμαι πολύ χαρούμενος με τον τρόπο που έπαιξα” είπε ο 26χρονος Χιλιανός.

Εκτός συνέχειας έμεινε και ο Φάμπιο Φονίνι με ήττα 6-1, 7-6(1) από τον Αργεντίνο, Τόμας Μάρτιν Ετσεβερί ο οποίος στο 2ο γύρο θα αντιμετωπίσει τον συμπατριώτη του και Νο2 του ταμπλό, Φραντσίσκο Τσερούντολο.

CHILE OPEN SINGLES DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (-5h)

The post Chile Open: Νέος πρόωρος αποκλεισμός για Τιμ (vids) appeared first on Tennis24.