ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΥΡΩΠΗ | Σούπερ Σζολνόκι, διπλό της Ολίμπια κόντρα στην Παρτιζάν

Η τελευταία της βαθμολογίας Σζολνόκι υποχρέωσε την Τσεντεβίτα σε μία ακόμη ήττα, καθώς επικράτησε με 64-59 για την Αδριατική Λίγκα.

Η Τσεντεβίτα για 30 λεπτά κρατούσε τα ηνία τους ματς, αλλά στην τελευταία περίοδο έπαθε καθίζηση οπότε και η Σζολνόκι έκανε επιμέρους σκορ 28-15 και έτσι έφτασε στη νίκη με 64-59. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μάρτον Μπάμπερ με 15 πόντους, ενώ από την Τσεντεβίτα ξεχώρισε ο Καρλ Ράιτ με 13 πόντους.

Με πρωταγωνιστές τους Αντρεα Ζίζιτς

και Ντάριλ Στρόμπερι που σημείωσαν από 20 και 18 πόντους ο καθένας η Τσιμπόνα επικράτησε με 81-73 της Σπλιτ.

Με ήρωα τον Ντίνο Μούριτς, ο οποίος σημείωσε το νικητήριο σουτ η Ολίμπια πέρασε από την έδρα της Παρτιζάν με 71-73. Η Παρτιζάν για 30 λεπτά είχε προβάδισμα, αλλά στην τελευταία περίοδο η Ολίμπια μείωσε την διαφορά και στην εκπνοή κατάφερε να φτάσει στη νίκη. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Σασου Σαλίν με 13 πόντους, ενώ από την Παρτιζάν ξεχώρισε ο Λοβέρν με 17 πόντους.