ΤΟΥΡΚΙΑ | Με αναγεννημένο τον Πέρκινς η Μπεσίκτας

Η Μπεσίκτας δεν δυσκολεύτηκε να επιβληθεί της Τραμπζονσπόρ (87-69) καθώς είχε την τύχη να έχει σε εξαιρετική μέρα τους Φράνκλιν Κρίστοφερ και Ντορόν Πέρκινς.

Η Μπεσίκτας είχε τον έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημά του, με την πρώτη περίοδο να τελειώνει με 18-13 ενώ το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά με 47-32. Τίποτα δεν αλλαξε στο δεύτερο μισό του αγώνα με εξαίρεση την φυσιολογική χαλάρωση των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά γεγονός που έδωσε την ευκαιρία στην Τραμπζονσπόρ να κάνει ένα επιμέρους 20-21 στην τέταρτη περίοδο. Κορυφαίος και πρώτος

σκόρερ των νικητών ήταν ο Κρίστοφερ με 22 πόντους σε 25:33 ενώ ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Ντορόν Πέρκινς είχε 20 πόντους και 8 ασίστ σε 28:23. Για την Τραμπζονσπόρ Κορκμάζ και Μουτάφ είχαν από 17 πόντους έκαστος.