ΡΕΑΛ Μ. | "Βασιλική" εμφάνιση

Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβαζε τον ρυθμό της όποτε ήταν απαραίτητο και έφτασε με άνετο τρόπο στη νίκη απέναντι στην Καντού με 80-66 πανηγυρίζοντας έτσι την τρίτη της νίκη στον Α' όμιλο της Ευρωλίγκα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε πιο δυναμικά την αναμέτρηση και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 18-12. Οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο έβαλαν το πόδι τους στο γκάζι στην δεύτερη περίοδο και τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 23-14 απέναντι στην Καντού, πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 15 πόντων (41-26).

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου η Καντού βελτίωσε την εικόνα της, αλλά η διαφορά

ασφαλείας που είχαν χτίσει οι παίκτες της Ρεάλ στην δεύτερη περίοδο, δεν επέτρεψε στην ιταλική ομάδα να πλησιάσει στο σκορ. Η υπεροχή των Μαδριλένιων συνεχίστηκε και στην τελευταία περίοδο και έτσι η Ρεάλ έφτασε με άνετο τρόπο στην επικράτηση απέναντι στην Καντού με 80-66 και πανηγύρισε την τρίτη της νίκη στη διοργάνωση.

Δεκάλεπτα: 18-12, 41-26, 63-48, 80-66