ΑΓΟΡ | Ντούβνιακ και 1-1 ο ΑΓΟΡ

Με σουτ του Ντούβνιακ 8.3 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος ο ΑΓΟΡ πέρασε μπροστά στο σκορ με 74-73 επί του Πανιωνίου, το οποίο ήταν και το τελικό, διαμορφώνοντας το 1-1 στην μεταξύ τους σειρά.

Ο Πανιώνιος ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, επιβάλλοντας το ρυθμό του από την αρχή. Οι "κυανέρυθροι" είχαν πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας και προηγήθηκαν 3΄πριν από το τέλος του ημιχρόνου με 28-36, με την ανάπαυλα να τελειώνει με 34-40. Εξαιρετικός στο πρώτο μέρος ο Γιώργος

Μπόγρης έχοντας 12 πόντους.

Ο ΑΓΟΡ στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκε και ισορρόπησε το ματς παίζοντας πολύ καλή άμυνα. Το παιχνίδι ήταν ισόπαλο (64-64) 4΄30΄΄πριν από το τέλος του παιχνιδιού, με τον ΑΓΟΡ να είναι πιο ψύχραιμος στα τελευταία δευτερόλεπτα κερδίζοντας με 74-73. Κορυφαίος για τους "Κρητικούς" ο Νίκος Αγγελόπουλος με 14 πόντους ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Παππάς με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 34-40, 52-54, 74-73.

Ρέθυμνο (Γιαπλές): Χορν 10(1), Καλλινικίδης, Προύιτ 11(1), Αγγελόπουλος 14(1), Τσόχλας, Ντούβνιακ 7(1), Κόμματος 13(1), Κάρτερ 3, Λάτοβιτς 3(1), Πέτγουεϊ 13(1).

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): Μπόγρης 12, Πέιν 13(1), Αθηναίου, Κις 6(2), Μίλμπουρν 4, Αθανασούλας 2, Μπατής 10(1), Γιάνκοβιτς 5(1), Καββαδάς 4, Παππάς 16(1), Αγραβάνης, Μπούκερ 1.