Greeks Abroad | "Περίπατος" για την Λιμόζ

Την έβδομη νίκη της πήρε η Λιμόζ του Παναγιώτη Γιαννάκη, η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο της Μπουλαζάκ με 82-65 για την 15η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η Λιμόζ έδειξε με την εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο ότι θα έχει εύκολο έργο απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας, Μπουλαζάκ. Όμως οι φιλοξενούμενοι στο τρίτο δεκάλεπτο βελτιώθηκαν και έτσι το σκορ στο τέλος της περιόδου ήταν 51-46. Στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη έκλεισαν την άμυνά τους και εν τέλει έφτασαν στην άνετη νίκη με 82-65.

Πρωταγωνιστές για την Λιμόζ ήταν οι Μπραντ Ουαναμέικερ με 16 πόντους και Ζαν- Μισέλ Μιποκά με 14 πόντους. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Αγγελος Τσάμης δεν πήρε μέρος στην αναμέτρηση. Από τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Ντάρνελ Χάρις και Ντάριλ Μονρόε που σημείωσαν 15 πόντους ο καθένας.