Greeks Abroad | Νίκη - "ανάσα" για την Λάγκουν Αρο επί της Βαλένθια

Σπουδαία νίκη πήρε η Λαγκούν Αρο του Μανώλη Παπαμακάριου, η οποία έκαμψε την αντίσταση της Βαλένθια και επικράτησε με 76-68 για την 17η αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Από την αρχή του ματς, η Λαγκούν Αρο φάνηκε αποφασισμένη για τη νίκη και τελικά χάρη στην εξαιρετική της άμυνα και την εμφάνισή της στο τέταρτο δεκάλεπτο τα κατάφερε. Η επικράτηση αυτή για την Λαγκούν Αρο, αποτελεί σημαντική βαθμολογική ανάσα, μιας και η ομάδα του Μανώλη Παπαμακάριου προσπαθεί να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν Κίντελ Γουντς με 22 πόντους, ενώ ο Μανώλης Παπαμακάριος αγωνίστηκε για 27'42'' λεπτά και συνέβαλε με δέκα πόντους στη νίκη της ομάδας του. Πρωταγωνιστής για την Βαλένθια ήταν ο Ράθα Μαρτίνεθ με 16 πόντους.