Greeks Abroad | Εξαιρετικός με Θάντερ ο Κουφός!

Οι Νάγκετς βρίσκονται σε δαιμονιώδη φόρμα το τελευταίο διάστημα, καθώς μετράνε 7 νίκες σε 10 παιχνίδια, με το τελευταίο θύμα τους να είναι οι Θάντερ του σπουδαίου Κέβιν Ντουράντ. Η ομάδα του Ντένβερ κέρδισε στην παράταση 121-118, με τον Κώστα Κουφό να πραγματοποιεί ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση.

Ο 23χρονος σέντερ έκανε νταμπλ-νταμπλ, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ είχε επίσης 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 20:31 λεπτά συμμετοχής. Πάντως, η στατιστική του Κουφού

θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο... πλούσια, αν δεν υπέπιπτε σε 6ο φάουλ, 5:30 πριν το τέλος του ματς, που σήμανε και την αποβολή του από τον αγώνα.

Οι "σβόλοι" είχαν σε τρομερό βράδυ τον Κόρεϊ Μπρούερ, ο οποίος σημείωσε 26 πόντους, βοηθώντας τα μέγιστα ώστε η ομάδα του Τζορτζ Καρλ να πετύχει την 25η νίκη της στο πρωτάθλημα (έχει και 18 ήττες) και 16η σε 19 παιχνίδια στο Ντένβερ.