Greeks Abroad | "Διαστημικός" ο Σουσού, "σκότωσε" την Λιμόζ

"Μπλακ –άουτ" έπαθε η Λιμόζ στην τρίτη περίοδο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο η Σολέ, η οποία κατάφερε να φτάσει στη νίκη απέναντι στην ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη με 75-67 για την 17η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η Σολέ είχε τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη κατάφεραν να πάρουν τα ηνία στην δεύτερη περίοδο και να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους στο 42-45. Η Λιμόζ όμως, έκανε ένα καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο, μιας και

σημείωσε μόλις τρεις πόντους. Στην τελευταία περίοδο η Σολέ κυριάρχησε και έτσι έφτασε στη νίκη με 75-67.

Ασταμάτητος ήταν ο Καρίμ Σουσού, ο οποίος προκάλεσε εφιάλτες στην άμυνα της Λιμόζ μιας και ολοκλήρωσε το ματς με 31 πόντους και ήταν φυσικά ο πρώτος σκόρερ της Σολέ. Από την Λιμόζ ξεχώρισαν οι Μπραντ Ουαναμέικερ και Κάιλ ΜακΑλάρνι με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα. Ο Αγγελος Τσάμης στα εννέα λεπτά που συμμετείχε σημείωσε δύο πόντους.