Greeks Abroad | O Mέι "λύγισε" την Λιμόζ

Η Λιμόζ προσπάθησε με όλες τις δυνάμεις, αλλά ο Σον Μέι ήταν ασταμάτητος και έτσι η Παρί Λεβαλουά επικράτησε με 84-74 στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθήματος.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους παίκτες της Παρί Λεβαλουά, αλλά μετά από την ανάπαυλα του ημιχρόνου η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη έκανε την αντεπίθεσή της και έκλεισε την τρίτη περίοδο έχοντας προβάδισμα τεσσάρων πόντων (56-60). Στην τέταρτη περίοδο όμως, ο Σον Μέι πήρε το όπλο του και οδήγησε την Παρί στη νίκη με 84-74.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σον Μέι με 25 πόντους. Από το συγκρότημα του Παναγιώτη Γιαννάκη, εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αγγελος Τσάμης, ο οποίος σημείωσε 13 πόντους.