ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Η αποβολή του Κάργα και τα δύο γκολ της Ένωσης για το 2-0 (Videos)

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στην OPAP Arena, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League 1. Το παιχνίδι από πολύ νωρίς είναι υπέρ της Ένωσης.

Μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο Κάργας έκανε ένα όμορφο τάκλιν στον Γιόνσον και το VAR υπέδειξε στον διαιτητή την απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον ΠΑΟΚ

να μένει από νωρίς με 10 παίκτες.

Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα και πέτυχε δύο γκολ μέσα σε 3 λεπτά, με τον Τσούμπερ να ανοίγει το σκορ μετά από λάθος του Κοτάρσκι και το Μουκουντί να αυξάνει το προβάδισμα της ομάδας του μετά από κόρνερ.

Η φάση της αποβολής του Κάργα

Το 1-0 της ΑΕΚ με τον Τσούμπερ

Το 2-0 της ΑΕΚ με τον Μουκουντί

Super League: Παραμένει στην κορυφή ο Παναθηναϊκός – Νίκησε τον Βόλο με 2-0 (Video)