Super League: Βόλος-Λαμία 2-2 – Πρεμιέρα με «χορταστική» ισοπαλία (Video)

Η Λαμία είχε δύο φορές το προβάδισμα, αλλά ο Άλχο με καταπληκτικό δεξί σουτ στο 90′ «έσωσε» το ματς για το Βόλο στη «χορταστική» πρεμιέρα της Super League.

Με ένα ματς που… έσπασαν καρδιές άνοιξε η αυλαία της Super League για τη νέα σεζόν, όπου σε ένα «χορταστικό»

παιχνίδι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις ο Βόλος και η Λαμία αναδείχθηκαν στο Πανθεσσαλικό ισόπαλοι 2-2.

Με τον Καρλίτος να πραγματοποιεί ονειρικό ντεμπούτο με γκολ και ασίστ, οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το τρίποντο μέχρι το φινάλε του 90λέπτου, με τον Βόλο να «χτυπά» στο 90′ με ένα φανταστικό «κεραυνό» του Άλχο για το τελικό σκορ.

Και τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Λαμία να ανοίγει το σκορ στο 55′ με πέναλτι του Ισπανού φορ, τους γηπεδούχους να «απαντούν» στο 58΄με τον Σιέλη και τον Σλίβκα να δίνει εκ νέου προβάδισμα στο σύνολο του Βόκολου δύο λεπτά αργότερα, σε ένα «καυτό» 5λεπτο με τρία γκολ.

ΗΠΑ – Ελλάδα 108-86: Ανταγωνιστική όσο μπορούσε η Εθνική – Λύγισε από τη «Dream Team» (Video)

Γιάννης Αλαφούζος στο Reuters: Υπάρχει διαφθορά στο ελληνικό ποδόσφαιρο, η ΕΠΟ δεν έχει κάνει το παραμικρό