Πρωταθλητής στο πόλο ανδρών ο Ολυμπιακός για 24η φορά στην Ιστορία του

ΑθήναΤο 24ο πρωτάθλημα της Ιστορίας της κατέκτησε η ανδρική ομάδα πόλο του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 7-3 της Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο του Λαιμού στον τέταρτο τελικό των πλέι οφ της Α1 ανδρών και με 3-1 νίκες επί των «μπέμπηδων» διατήρησαν τα «σκήπτρα» τους. Έτσι, οι Πειραιώτες παρά τα οικονομικά προβλήματα που......
αντιμετώπισαν καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς έφτσαν στην κατάκτηση του νταμπλ.

Οι ερυθρόλευκοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στον τέταρτο τελικό, αφού
μπήκαν στο κολυμβητήριο και πριν ολοκληρωθούν τα πρώτα τρία λεπτά, είχαν ήδη κάνει το 3-0.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-4, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου και στα πρώτα του τρίτου οκταλέπτου, ο Φουντούλης με δύο γκολ έκανε το 6-2 και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 1-1, 1-2, 0-0.