Ζωντανός με ΜακΚόλουμ ο Πανιώνιος

Την 4η νίκη του σε πετά αγωνιστικές στο Eurocup πέτυχε ο Πανιώνιος, επικρατώντας 76-69 της Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης στο Ελληνικό. Σε τροχιά πρόκρισης οι κυανέρυθροι, που είχαν σε μεγάλη μέρα τον ΜακΚόλουμ.Ο Αμερικανός γκαρντ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 24 πόντους, αρκετοί εκ των οποίων μάλιστα στο φινάλε κι ενώ το ματς ήταν στα όρι ατου ντέρμπι.Ο Μίλμπουρν με 14 πόντους και ο Κάρτερ με 11, αλλά άσχημα ποσοστά (3/12 σουτ)
ακολούθησαν τον ΜακΚόλουμ στο σκοράρισμα.Ο Πανιώνιος πήρε το πάνω χέρι από την αρχή του αγώνα, χτίζοντας διψήφια διαφορά από το δεκάλεπτο (22-11). Στη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου έφτασε μέχρι το +16 και εν τέλει έκλεισε στο +12 (39-27) το ημίχρονο.Ο... άφαντος μέχρι το εκείνο σημείο ΜακΓκραθ πήρε από το χέρι τη Σπαρτάκ και με... συνοδηγό τον Μπαρτ, έφερε στους Ρώσους στο... "Χ" στο τέλος της 3ης περιόδου (51-51)!Ο Μπαρτ -συνολικά 26 πόντους- σκόραρε με κάθε πιθανό κι απίθανο τρόπο και στην 4η περίοδο, ωστόσο ο Πανιώνιος πιο ψύχραιμος στα κρίσιμα σημεία και με τον ΜακΚόλουμ να αναλαμβάνει δράση έφτασε στη νίκη.