Ζωντανοί στους τελικούς του Λονδίνου Σόντερλινγκ, Μπέρντιχ

Ζωντανές διατήρησαν τις ελπίδες τους για πρόκριση στα ημιτελικά του Barclays ATP World Tour Finals οι Ρόμπιν Σόντερλινγκ και Τόμας Μπέρντιχ, που επικράτησαν με 2-0 σετ των Νταβίντ Φερέρ και Αντι Ρόντικ αντίστοιχα. Ο Σόντερλινγκ γνώριζε ότι σε περίπτωση ήττας το μέλλον του στη διοργάνωση θα ήταν εξαιρετικά αμφίβολο και έδειξε από νωρίς τα... δόντια του.Αν και υπέκυψε σε αρκετά αβίαστα λάθη, ο σουηδός... χτύπησε στο τέλος και των δύο σετ και τα κατέκτησε με το ίδιο σκορ (7-5).Πλέον, όλα τα φώτα στρέφονται στη μεγάλη αναμέτρηση ανάμεσα στον Σόντελινγκ και τον Ρότζερ Φέντερερ την Πέμπτη (25/11) που θα κρίνει πολλά για την εξέλιξη του Group Β.Στο Group Α ο Τόμας Μπέρντιχ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και πήρε τη νίκη - ανάσα με 2-0 σετ επί του Αντι Ρόντικ με 7-5 και 6-3.Στον επόμενο αγώνα την Παρασκευή (26/11) ο Μπέρντιχ θα αντιμετωπίσει τον Ράφαελ Ναδάλ.