Ζανκτ Πάουλι και Αμβούργο αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο ντέρμπι του Αμβούργου

Ζανκτ Πάουλι και Αμβούργο έμειναν στο 1-1 για το τοπικό ντέρμπι του Αμβούργου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος, με την ομάδα του Αρμιν Φεχ να βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και τους νεοφώτιστους να παραμένουν στην 13η.

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε το πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να επιλέγουν κλειστό παιχνίδι και να περιορίζονται σε λίγες επιθετικές πρωτοβουλίες.

Στο δεύτερο μέρος, το Αμβούργο

μπήκε πιο δυνατά και πίεσε περισσότερο, ωστόσο η Ζανκτ Πάουλι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ. Στο 77ο λεπτό στην πρώτη ουσιαστικά επίθεση των νεοφώτιστων για την επανάληψη, ο Μπολ με ένα σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 88ο λεπτό χάρη στο μακρινό σουτ του Πέτριτς και να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Μίλερντορ Στάντιον.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:Παρασκευή (17/09):Αϊντραχτ Φρανκφούρ