Η Κέρκυρα νίκησε 3-1 τον Ατρόμητο στο Παμπελοποννησιακό, για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι με τον Ατρόμητο η Κέρκυρα, τον οποίο και νίκησε 3-1 στο Παμπελλοποννησιακό στάδιο της Πάτρας, για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Ντένις Επστάιν που πέτυχε δύο γκολ, ενώ ο Τσίγκας σφράγισε το θρίαμβο για τους Φαίακες. Ο Περόνε το γκολ

της τιμής για τον Ατρόμητο. Ρεσιτάλ από τον Κωσνταντόπουλο στο πρώτο μέρος, κρατούσε μόνος την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη ήταν αυτή που στάθηκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, παίρνοντας από νωρίς τον έλεγχο και την κυκλοφορία της μπάλας. Θα μπορούσε μάλιστα να ανοίξει και το σκορ, αλλά ο Καμαρά δεν βρήκε τη μπάλα στη μεγάλη ευκαιρία που του παρουσιάστηκε στο 8ο λεπτό. Αντίθετα, η Κέρκυρα ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα, κόντρα στην ορή της αναμέτρησης.

Σκόρερ ο Ντένις Επστάιν που απέφυγε δύο παίκτες και τον Μιχαηλίδη, πλασάροντας σε κενή εστία, με τη συμπλήρωση 26 λεπτών αγώνα. Το γκολ αυτό δεν πτό