Βήμα τίτλου η Βουλιαγμένη

Ο Ολυμπιακός είχε τον πρώτο λόγο στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, με τον Δελακά να ανοίγει το σκορ και τον Χατζηκυριακάκη να "απαντάει" στην ισοφάριση του Γούνα. Το πρώτο οκτάλεπτο έληξε ισόπαλο 2-2 με γκολ του Τίγκα.Με το ξεκίνημα της 2ης περιόδου ο Τσαλκάνης απέκρουσε πέναλτι του Κόλιανιν και αποθεώθηκε από τους φίλους των γηπεδούχων. Με γκολ του Καρούντζου στον παίκτη παραπάνω, η Βουλιαγμένη
πέρασε μπροστά στο σκορ και από τότε δεν ξανάχασε τα σκήπτρα. Ο Κολόμβος ισοφάρισε 3-3, ο Μυλωνάκης έκανε το 4-3 για τους "μπέμπηδες", αλλά το ημίχρονο έκλεισε 4-4 με γκολ του Σχίζα.Από το 3ο οκτάλεπτο ξεκίνησε η αντεπίθεση της Βουλιαγμένης. Βλαχόπουλος και Γούνας έδωσαν "αέρα" δύο γκολ (6-4) στον ΝΟΒ, αλλά ο Μουρίκης μείωσε σε 6-5.Στην τελευταία περίοδο Κατσαούνης και Γούνας έκαναν το 8-5 και ο Ολυμπιακός πέταξε λευκή πετσέτα. Ωστόσο, ο Φουντούλης διαμόρφωσε το τελικό 8-6 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 2-1, 2-1Ο 2ος τελικός θα γίνει το Σάββατο στον Πειραιά (26/5, 19:00GR).