Βιεϊρίνια-Μαλεζάς σημειώσατε "X"

Με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια να αγωνίζεται σε ολόκληρο το 90λεπτο, η Βόλφσμπουργκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Φορτούνα Ντίσελντορφ του πρώην συμπαίκτη του στον ΠΑΟΚ, Στέλιου Μαλεζά, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Bundesliga.Με τον Βιεϊρίνια να αγωνίζεται σε ολόκληρο το 90λεπτο, η Βόλφσμπουργκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Φορτούνα Ντίσελντορφ στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Bundesliga.Οι
φιλοξενούμενοι που καίγονταν για βαθμούς, αφού βρίσκονται χαμηλά στη βαθμολογία προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με τον Μπόλι, αλλά οι Λύκοι ισοφάρισαν με την έναρξη του β' μέρους και συγκεκριμένα στο 51' με τον Ολιτς σώζοντας τον πόντο της ισοπαλίας.Ετσι, οι πρώην... ΠΑΟΚτσήδες Βιεϊρίνια και Μαλεζάς, που έπαιξαν σε ολόκληρο το ματς δεν κατάφεραν να κάνουν... καζούρα ο ένας στον άλλο, αφού η αναμέτρηση έληξε δίχως νικητή...ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Φάγκνερ (46' Ντοστ), Μάντλουνγκ, Κιερ, Ρικάρντο Ροντρίγκες, Τρες, Πόλακ (15' Ζοσουέ), Κάλενμπεργκ (74' Σέφερ), Βιεϊρίνια, Ορόσκο, Όλιτς.ΦΟΡΤΟΥΝΑ: Γκίφερ, Μπαλογκάν, Λάτκα, Μαλεζάς, Φαν ντερ Μπερχ, Μπόντζεκ, Τέσε, Ίλσο (46' Ρέισινγκερ), Κρους, Μπέλινχαουζεν, Μπόλι (75' Σάχιν).