Βαθμολογική ανάσα για την Μπολόνια, 2-0 τη Λέτσε

Σημαντική βαθμολογική ανάσα πήρε η Μπολόνια, που επικράτησε με 2-0 της Λέτσε στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Serie A. Χωρίς γκολ και ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε το πρώτο μέρος στο Ρενάτο Νταλ`Αρα, με την ομάδα του Αλμπέρτο Μαλεζάνι να έχει κάποιες καλές ευκαιρίες, όπως η κεφαλιά του Ντι Βάιο στο 38`, αλλά να μην μπορεί να τις ολοκληρώσει με επιτυχία. Τη λύση
στην επιθετική δυστοκία των γηπεδούχων έδωσε ο Ντι Βάιο στο 84ο λεπτό, γράφοντας το 1-0. Ενα λεπτό αργότερα, ο Χιμένεθ νίκησε τον Ροσάτι, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Οι νεοφώτιστοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και η Μπολόνια πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, νίκη που επιτρέπει στον Μαλεζάνι να ελπίζει ότι θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:Σάββατο (06/11)Μπολόνια - Λέτσε: 2-0 (84` Ντι Βάιο, 85` Χιμένεθ)21:45GR Ιντερ - ΜπρέσιαΚυριακή (07/11)13:30GR Φιορεντίνα - Κίεβο Βερόνα16:00GR Μπάρ