Τζιμπούρ: Προσοχή στη Μέταλιστ

Ο αλγερινός επιθετικός του Ολυμπιακού μίλησε στην Le Buteur για την πρόκριση επί της Ρούμπιν Καζάν, εκφράζοντας την ικανοποίησή του για το γκολ, με το οποίο άνοιξε ο δρόμος για τη νίκη στο Καραϊσκάκη.Παράλληλα, αναφέρθηκε και στην αντίπαλο των ερυθρολεύκων στους "16" του Europa League, την Μέταλιστ, τονίζοντας πως το ουκρανικό ποδόσφαιρο έχει κάνει
βήματα προόδου και ότι η ομάδα του Χάρκοβο θέλει πολλή προσοχή.Αλλωστε ο εντυπωσιακός τρόπος, με τον οποίο απέκλεισε στους "32" την Σάλτσμπουργκ (με δύο νίκες 4-0 και 4-1) δεν αφήνουν περιθώρια εφησυχασμού στο Λιμάνι."Προφανώς και είμαι ευχαριστημένος με το γκολ. Έδωσα τον καλύτερο εαυτό μου για να βοηθήσω τον σύλλογο να προκριθεί", είπε αρχικά και πρόσθεσε ο Τζιμπούρ."Ο ρόλος μου είναι να σκοράρω και αφού κατάφερα να πετύχω αυτό το γκολ στις αρχές του παιχνιδιού είμαι ευτυχισμένος. Στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε να σκοράρουμε και να νικήσουμε, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να διατηρήσουμε το προβάδισμα. Το κλειδί είναι η πρόκριση".Οσο για τα παιχνίδια με την Μέταλιστ, τόνισε: "Δεν ξέρω αν ο επόμενος αντίπαλός μας είναι καλύτερος από ό,τι η Ρούμπιν Καζάν, αλλά αυτό που ξέρω, όμως, είναι ότι το ουκρανικό ποδόσφαιρο έχει κάνει μεγάλα βήματα τα τελευταία χρόνια και είναι ένα από τα καλύτερα στην Ευρώπη. Πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί".